Sugerowana kolejność zapoznawania się z dostępnymi materiałami audio i video.

Poniżej znajduje się opis wszelkich dotychczasowych projektów które stworzyłem lub współtworzyłem, oraz ich opisy.


W rozwijalnym menu tej sekcji, znajdziesz odnośniki do 3 platform na których znajdują się filmy i podcasty które opisuję poniżej. Chciałbym Ci je przedstawić w formie ogólnej sugerowanej kolejności na podstawie ich powstania jak i 3 określeń które możemy potraktować jako 'legenda/drogowskaz' A mianowicie:


PRIORYTET 

Nagranie określone jako priorytet, oznacza że jest bardzo zalecane i proponuję je sobie oglądać w kolejności występowania w liście odnośnie danego projektu.


WAŻNE

Nagranie określone jako ważne, oznacza że jest ono zalecane w ogólnym pojęciu jakiegoś tematu szczególnie jeżeli się z tym zmagasz. Nie jest ono tak istotne jak nagrania z kategorii wyżej, ale jest ważne, ponieważ dopełni pewne elementy a staje się priorytetem gdy borykasz się z tematem którego owe nagranie dotyczy. Przykładowo, nagranie o myślach jest priorytetem dla osób które cierpią na ZOK/OCD/zaburzenia lękowe o specyfice myślowej, ale jest ważnym dopełnieniem dla osób które mają głównie lęk uogólniony.


OPCJONALNE 

Nagranie określone jako opcjonalne, oznacza że jest ono specyficznie ukierunkowane pod konkretny temat lub problem w związku z czym nie zalecam oglądania/słuchania go przez osoby na samym starcie zapoznawania się z tym wszystkim by nie dokładały sobie dodatkowych obaw i zmartwień odnośnie objawów które mogą sobie wkręcić pod kątem który ich nie dotyczy. Przykładowo 3 odcinki odnośnie Derealizacji/Depersonalizacji z I sezonu DivoVica są określone jako opcjonalne, ponieważ mogą dodać dodatkowe analizy osobie która nie zmaga się z tymi stanami.

Tak więc zaczynamy:Zacznij od Dystansu
Pierwsze nagranie od którego proponuję Ci zacząć, jest to również pierwsze nagranie które w ogóle stworzyłem w 2014 roku. Omawiam w nim kwestię tego czym jest dystans, na czym się opiera i jak go tworzyć. Jest to bardzo ważny element wychodzenia z zaburzeń lękowych dlatego też właśnie ten materiał stawiam jako pierwszy.

Sezon I - 'Odburzanie według DivoVika'

Seria w której wspólnie z Viktorem omawiamy kwestię nerwic/zaburzeń lękowych, koncentrując się na ich wyjaśnianiu od podstaw. Czyli co jest czym, na co i przez co. Jest to podstawowa wiedza którą osobiście uważam że każdy zaburzony czy też nie, powinien posiadać chociażby po to, by w przyszłości się nie wkopywać w zaburzenia lękowe.


Odcinki oraz ich kolejność:1. Istota Lęku (PRIORYTET)


2. Objawy nerwic i zaburzeń lękowych (PRIORYTET)


3. Czym są natrętne myśli lękowe?

(WAŻNE, szczególnie jeśli borykasz się z myślami natrętnymi by nie nakręcać się myślami oraz procesem myślowym ogółem.)


4. Odcinki odnośnie Derealizacji/Depersonalizacji

(OPCJONALNE, tylko jeśli masz te stany, w przeciwnym razie nie polecam żeby sobie niepotrzebnie nie wkręcać objawów, szczególnie gdy jesteś na samym starcie i chłoniesz wszystko jak gąbka).


5. Depresja, jak sobie z nią poradzić?

(WAŻNE, wiele osób miewa stany depresyjne mając zaburzenia lękowe, jeżeli łapiesz doły/załamania przez swoje zmagania z lękiem lub innymi objawami to ten odcinek jest dla Ciebie. Szczególnie ważny gdy mylisz depresję ze stanami depresyjnymi, to dwa kompletnie inne stany, a sama depresja też jest nie jest tym co widzisz w mediach).


6. Jaka jest zależność między zaburzeniami lękowymi a osobowością?

 (PRIORYTET, zapoznaj się z tym by nie robić sobie niepotrzebnych wkrętek odnośnie typów i cech osobowości)

Sezon II - 'Odburzanie według DivoVica'
W sezonie drugim omawiamy zaburzenia lękowe z perspektywy praktycznego działania. Są to podstawy podstaw odnośnie działania, w dalszych seriach rozwijam je bardziej szczegółowo i buduję dalsze aspekty na tych podstawach.


Odcinki oraz ich kolejność:1. Istota akceptacji (PRIORYTET)


2. Jak radzić sobie z obawami i wątpliwościami? (PRIORYTET)


3. Jak poradzić sobie z natrętnymi myślami? 

(WAŻNE podstawa szczególnie jeśli zmagasz się z natrętnymi myślami i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić, ale również możesz z tego skorzystać jeśli ogólnie interesują Cię procesy myślowe i ich działanie).


4.Jak ignorować objawy? (PRIORYTET)


5. Jak poradzić sobie z atakami paniki?

(WAŻNE, szczególnie dla osób które borykają się z atakami paniki).


6.Kryzysy, nawroty terapie (PRIORYTET)

7. Jestem wolny od nerwicy, co dalej? SUKCES 4 ŻYWIOŁÓW (PRIORYTET)

DivoVic - Piguły Wiedzy
Ta seria naszych wspólnych nagrań jest dopełnieniem DivoVika, rozwija tematykę myśli oraz dodaje 3 nagrania odnośnie stresu. Ogólnie ta seria jest opcjonalna pod kątem myślowym (priorytet dla osób zmagających się z typem omawianych myśli. Nie mniej nagrania odnośnie stresu są istotne dla wszystkich.


Odcinki oraz ich kolejność:1. Natrętne myśli egzystencjalne cz.1

 (WAŻNE, wyjaśniamy w nim czym są i dlaczego się pojawiają. Szczególnie istotne jeśli zmagasz się z takimi myślami).


2. Natrętne myśli egzystencjalne cz.2

(WAŻNE, wyjaśniamy w nim jak sobie radzić gdy się pojawiają, tak jak powyżej, priorytet dla osób które się z nimi zmagają).


3. Impulsy emocjonalno-myślowe cz.1

(WAŻNE szczególnie jeśli zmagasz się z impulsami myślowymi. Tłumaczymy w nim czym są oraz dlaczego się pojawiają. Jeżeli nie masz z tym problemu to to nagranie możesz spokojnie pominąć).


4. Impulsy emocjonalno-myślowe cz.2

(WAŻNEkontynuacja w której wyjaśniamy jak sobie z nimi radzić. Skorzystają na tym osoby które mają problem z impulsami).


5. STRES cz.1

(PRIORYTETnagranie z myślą o wszystkich, omawiamy w nim genezę stresu, czyli czym on jest i na czym polega).


6.STRES cz.2

(PRIORYTETtak jak cz.1, nagranie stworzone z myślą o wszystkich, omawiamy w nim czym objawia się stres, korzystne dla wszystkich).


7. STRES cz.3 (PRIORYTET, ostatnia już część odnośnie stresu w której wyjaśniamy jak sobie z nim radzić i co można zrobić by go zredukować.

Opisy pozostałych projektów wkrótce>