Kim jestem?

Hewad

Magister psychologii i hipnoterapeuta a przede wszystkim pasjonat psychologii który nie lubi się przedstawiać ponieważ uważa że największą jego wizytówką są jego działalności które prowadzi od lat, oraz inni ludzie którzy go znają. W skrócie, sam miał zaburzenia lękowe od których jest obecnie wolny od ponad 8 lat.

  • wykształcenie psychologiczne

  • staże i praktyki

  • ukończone KURSY CPD

  • uzyskany i obecny rozwój kompetencji

- Tytuł Magistra Psychologii  (2021)
Msc. Psych. (Open) 

Dyplom magistra

Ukończone dwuletnie studia magisterskie na Open University w Wielkiej Brytanii obejmujące praktyczne stosowanie teorii i technik psychologicznych w zakresie zdrowia psychicznego, edukacji i rozwoju, zakończone pracą magisterską na temat lęku uogólnionego i przyszłości jego leczenia pod kątem psychoterapii, w kierunku nurtów poznawczych.


- Tytuł licencjata (z wyróżnieniem) z Psychologii (2017)
Bsc. Psych. (Hons)

Ukończone trzyletnie studia licencjackie w University of Lincoln w Lincoln w Wielkiej Brytanii, akredytowane przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne (BPS) na kierunku Psychologia. Program obejmował kompleksową naukę o neuropsychologii, debatach psychologicznych, psychologii poznawczej, społecznej, behawioralnej, organizacyjnej, psychodynamicznej, humanistycznej oraz klinicznej.


- Brytyjski program maturalny AS i A2 z nauk społecznych w tym psychologii (2012)

Ukończony dwuletni program maturalny w Lincoln College, w Lincoln w Wielkiej Brytanii, o profilu nauk społecznych i psychologii, składający się z następujących przedmiotów: 

- Nauka o komunikacji i kulturach społecznych
- Psychologia Podstawowa
- Psychologia Zaawansowana
- Socjologia
- Krytyczne myślenie w debatach społecznych

O czym jest ta strona?

Stworzyłem tą stronę z myślą o osobach które zmagają się z zaburzeniami lękowymi oraz interesują się pracą nad osobowością. 


Poza tym, chcę by ta strona skupiała wszystkie moje materiały które do tej pory stworzyłem na przestrzeni lat i nadal tworzę, a które mam nadzieję pomogą Ci w dążeniu do osiągnięcia wolności emocjonalnej


Ponad to, celem tej strony jest również informowanie Cię o wszystkich projektach i działalnościach którymi się zajmuję oraz przede wszystkim umożliwienie Ci pozyskiwanie wiedzy w sposób łatwy i przejrzysty.Co znajdziesz tutaj dla siebe?

Nie musisz płacić, wiele w pełni darmowych treści

W swojej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawiam bycie 'fair' wobec osób dla których tworzę. Zdaję sobie sprawę że nie każdego stać na psychologów/sesje czy jakąkolwiek inną płatną formę pomocy.


 Poza tym gdy sam byłem zaburzony szukałem wiedzy i wsparcia na już, w najgorszym stanie katorgą była myśl czekania w kolejce na terapię.

 

Dlatego też, na przestrzeni lat stworzyłem i nadal tworzę naprawdę sporo w pełni darmowych treści z których możesz skorzystać w następujących formach: 


video, audio oraz artykuły


Zupełnie inne podejście do psychiki niż to które znasz do tej pory

Jeśli mnie kojarzysz, to nie dziwi Cię ten punkt, jeśli nie, to wiedz że działalność którą tworzę oraz wszystkie swoje treści opieram o OSWAJANIE, nie unikanie swoich obaw/myśli/emocji/odczuć. 


Nie chodzi tu tylko o akceptację, a o współpracę  z własną psychiką, a konkretniej: 

  • Nie bać się lęku i nie unikać go, uczyć się z nim współpracować
  • Zrozumieć kiedy aktywujesz i dezaktywujesz swój lęk
  • Dostrzegać szarość życia i sytuacji ucząc się ich rozróżniania
  • Stać się swoim najlepszym przyjacielem i okazywać sobie wyrozumiałość
  • Przestać traktować lęk jako 'UFO', to jedna z Twoich 5 podstawowych emocji, musisz tylko zrozumieć jak ta emocja działa by przestać ją aktywować gdy jest niepotrzebna.  

Zrozum, poznaj i ciesz się wolnością! To nie wraca ale nie ma drogi na skróty

Ogólna opinia odnośnie zaburzeń lękowych jest wręcz średniowieczna, niestety w wielu miejscach, zbyt wielu  mówi się:


 'to wraca'.

'z tego się nie wychodzi'

'to już łatka na całe życie i można nauczyć się z tym tylko żyć'


Takie twierdzenia każdego dnia rujnują kolejnej osobie życie, bo NIE JEST  TO PRAWDĄ!

NIE, nic nie wraca, tylko Ty sam/a możesz do tego ponownie wrócić gdy wkręcisz się znowu w głupoty.


Z tego się w pełni wychodzi bo 'TO' tylko i aż Twój błędny sposób myślenia  z braku wiedzy odnośnie funkcji i mechanizmów umysłu patologicznie utrzymując sobie mechanizm przetrwania który możesz poznać w 1 kroku który Ci proponuję na stronie głównej. 


Dlatego też, na tej stronie znajdziesz również wiele treści o tym czym jest oraz jak wypracować sobie tą wolność którą nazywam odburzeniem ponieważ TO NIE JEST CHOROBA, A ZABURZENIE, a to oznacza że nie musisz się leczyć tylko "ODBURZYĆ". 

Poza tym, możemy to również zinterpretować jako odganianie chmur/burzy która się toczy w Twojej głowie przez zaburzenie, w takim klimacie zresztą utrzymuję szatę graficzną tej strony. 


Odburzanie to nic innego jak droga do trwałej i permanentnej wolności od zaburzeń lękowych, jak i równoważenia Twojej osobowości, by niezależnie od przeszłości i przebytych traum, na końcu tej drogi zwanej życiem, móc sobie powiedzieć: ‘Przeżyłem to życie tak jak chciałem/łam’. To nauka oswajania lęku, myśli i innych emocji, zamiast ciągłego unikania lub uciekania przed nimi. Słowem – to wolność emocjonalna na którą wszyscy zasługujemy i do której mamy pełne prawo.

Hewad Sani , Divin

 


Być może, kojarzysz mnie z lat 2013-2016 z forum zaburzeni.pl na którym wspólnie z moim przyjacielem Wiktorem, współtworzyłem to forum pod nickiem ‘Divin’. Jeżeli jednak nie, to serdecznie Cię na nie zapraszam ponieważ jest ono nadal aktywne i znajdziesz tam wiele wartości i ciekawych treści.

Może sprowadza Cię tutaj nasz kanał YouTube, który zapoczątkowaliśmy serią ‘Odburzanie według DivoVica’ w 2015 roku i którego rozwój, ze swojej strony dalej kontynuuję.

A może, kojarzysz mnie z grupy wcześniej znanej jako ‘Zaburzeni.PL’  a obecnie Stowarzyszenie Psychologiczne Zaburzeni & Odburzeni - Odburzanie w praktyce na Facebook’u którą założyłem w 2014 roku i którą prowadzę po dziś dzień.

Niezależnie od tego jak tutaj trafiłeś/łaś, powyższe społeczności w których się udzielałem lub nadal udzielam, są dowodem na to co napiszę poniżej.

Moją filozofią prowadzenia jakiejkolwiek działalności, czy darmowej czy płatnej jest bycie ‘fair’ w stosunku do drugiego człowieka, w powyższych miejscach znajdziesz wiele kompletnie darmowych treści z których możesz skorzystać pod kątem wychodzenia ze swoich stanów. Przez lata tworzę darmowe materiały i nie zamierzam przestać, ponieważ jest to historia mojej osoby i stało się to moją pasją. Więc gdybyś zapytał mnie kim jestem? To odpowiedziałbym Ci: Moją wizytówką są te miejsca oraz ludzie. Nie lubię się przedstawiać piśmiennie, wolę to Ci po prostu pokazać a Ty dojdź do własnych wniosków czy wartość którą Ci oferuje jest czymś czego szukasz. Więc, przekonaj się sam odwiedzając wyżej wspomniane miejsca. 🙂

Dlaczego w ogóle zabieram w tym głos?

Tak jak Ty, też cierpiałem na zaburzenia lękowe, a konkretniej, borykałem się z takimi stanami jak:

Lęk uogólniony

Natręctwa myślowe

Depresja

Deralizacja/Depersonalizacja

Ataki paniki

Psychosomatyzacja

Ogólnie rzecz ujmując, wszystkie te stany to tylko efekty faktycznych powodów w ogóle wystąpienia zaburzeń lękowych.

Więc jakie były moje powody?

- Niskie poczucie własnej wartości

- Kompleksy

- Konflikty wewnętrzne

-  Niska pewność siebie

- Aspekty osobowości unikającej przez neurotyzm i ogólnie wycofanie

Nie będę Cię tym tutaj zanudzał, często odnoszę się do tych aspektów w materiałach które tworzę.

Wiedz tylko jedno, OSOBOWOŚĆ JEST PLASTYCZNA a to oznacza że te wszystkie negatywne efekty są ODWRACALNE. O tym właśnie jest ta strona i to właśnie o tym chcę Cię tutaj informować. Chcę byś zrozumiał/a że Ty również możesz być trwale i permanentnie wolnym człowiekiem od zaburzeń lękowych, jak Wiktor, ja i wiele innych osób które zdołałem poznać na przestrzeni lat prowadzenia tej działalności. Osobiście jestem wolny od tych wszystkich stanów od ponad 6 lat, składa się na to wiele elementów i żadne z nich nie polegają na technikach, metodach czy specyfikach X. Nie musisz robić kompletnie nic z tych rzeczy by stać się wolnym i utrzymywać tą wolność. Musisz zrozumieć ANATOMIĘ UMYSŁU, zobaczyć co jest czym i co jak działa. Czym jest myśl, emocja, jakie są zależności, na czym opierasz swoje obawy, jak sam siebie postrzegasz itp itd.

Tym właśnie chcę się tutaj z Tobą dzielić jak i tworzyć dla Ciebie wartość z której możesz sobie skorzystać by również pewnego dnia móc sobie powiedzieć ‘przeżyłem/łam to życie tak jak chciałem/łam’ czego Ci z całego serca życzę. 🙂

 

>